MISJA PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 6

Moje przedszkole to mój drugi dom,
bo stawia na Mnie

na moje szczęśliwe dzieciństwo
i na mój wszechstronny rozwój.

Powiedz mi, a zapomnę
 pokaż, a zapamiętam
pomóż wziąć udział
a zrozumiem…

Nasze przedszkole:

•    jest przedszkolem otwartym na potrzeby dzieci i rodziców;
•    promuje zdrowy styl życia, przygotowuje dzieci do społecznego i intelektualnego funkcjonowania w społeczeństwie;
•    zapewnia wszechstronny, bezpieczny rozwój wszystkim przedszkolakom, umożliwia jednocześnie rozwój zawodowy swoim pracownikom;
•    przygotowuje dzieci do przeżywania sukcesu, ale również do radzenia sobie z porażkami;
•    umożliwiamy rodzicom uczestnictwo w codziennym życiu placówki / imprezy okolicznościowe, zajęcia otwarte, zajęcia integracyjne dla dzieci i rodziców.

Absolwenci przedszkola, są wyposażeni nie tylko w odpowiednią wiedzę i umiejętności, ale także są pełni optymizmu, pogody ducha, potrafiący radzić sobie w różnych sytuacjach i umiejętnie rozwiązywać różne konflikty, są pełni wiary we własne możliwości i znają swoją wartość. W związku z tym stale uaktualniamy najistotniejsze kwestie o które trzeba zadbać, chcąc zapewnić dzieciom odpowiedni poziom oferowanych usług wychowawczo – dydaktycznych i zdobyć uznanie wśród rodziców, dla których sprawa wyboru przedszkola jest sprawą priorytetową, mającą zapewnić ich dzieciom odpowiedni rozwój i powodzenie na dalszych szczeblach edukacji.