Dla Rodziców

Przedszkole to pierwsze ogniwo w systemie edukacyjnym, pierwsze i najważniejsze. To tu oddajecie w nasze ręce Wasz największy skarb, Wasze dziecko. Trzeba ogromnego zaufania by powierzyć to, co dla Was najcenniejsze obcym osobom. Mamy pełną świadomość tego, że na etapie rozwoju dziecka - od 3 do 6 lat - stajemy się dla niego drugim domem, gdyż to w przedszkolu spędza Wasz maluch większą część dnia. Wspólnie z Wami chcemy wychować Wasze dziecko oraz odpowiednio przygotować je do kolejnego, ważnego etapu w jego życiu, jakim będzie przekroczenie progu zreformowanej szkoły.
Nasze działania to ciągłe dążenie do tego, aby dobrej zabawy i nauki w poczuciu pełnego bezpieczeństwa z poszanowaniem własnej indywidualności nie zabrakł waszemu dziecku w naszej placówce.
Chcemy, aby każde dziecko kończące edukacje przedszkolną mogło powiedzieć: „Wszystko co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu. O tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat.”

O NAS

Przedszkole nasze ściśle współpracuje z Uniwersytetem Opolskim będąc od wielu już lat miejscem praktyk studentów Edukacji Elementarnej i Terapii Pedagogicznej.
My służymy studentom doświadczeniem i wiedzą, którą posiadamy, oni pomagają nam w zorganizowaniu licznych imprez dla dzieci:
•    wieczór Andrzejkowy
•    Mikołaj w przedszkolu
•    Bal Przebierańców - Noworoczny
•    teatrzyki i przedstawienia dla dzieci

Przedszkole liczy 4 oddziały:
•    grupa dzieci 3 letnich
•    grupa dzieci 4 letnich
•    grupa dzieci 5 letnich
•    grupa dzieci 6 letnich tzw. gr. "0" przygotowująca się do podjęcia nauki w szkole.
•    Nasi wychowankowie to 100 dzieci. Mimo bardzo dużej liczby chętnych, nie przyjmujemy więcej niż 25 dzieci do jednej grupy, tak, aby zapewnić dzieciom możliwie najlepsze warunki do pobytu w placówce.

Przedszkole nasze czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 06:30 do 17:00. Oczywiście godziny otwarcia przedszkola uzgadniamy wspólnie z rodzicami i dostosowujemy się do ich potrzeb.

- Troska o najwyższy poziom edukacji
- Nowoczesne programy dydaktyczne
- Kultura, etyka i estetyka
- Szacunek dla innych
- Odpowiedzialność

Oto niektóre tylko nasze dewizy.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY