Światowy Dzień Wody

Dnia 22.02.2019r. w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób oszczędzać wodę, poznały postacie pod jakimi występuje woda, dokonały analizy obiegu wody w przyrodzie. Po części teoretycznej nastał czas na część praktyczną- dzieci zbadały właściwości wody, dowiedziały się które substancje płynne są cięższe, a które lżejsze od wody, przewidziały co się stanie w worku strunowym, gdy go przebijemy. Ponad to zajęcia o wodzie wzbogacił szereg doświadczeń, gdzie do wody dodawaliśmy mąkę, cukier, sól, kasze a następnie sprawdzaliśmy, co się stanie z barwą wody, jej smakiem oraz co się rozpuściło. Dowiedzieliśmy się także dlaczego niektóre przedmioty pływają po tafli wody, a inne toną.